دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨ فارسي|Deutsch
صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش حملات نژادپرستانه در برلین

 

 

 

 

 

حملات نزادپرستانه در برلین-براندنبورگ افزایش یافته است. بر اساس گزارش مرکز مشاوره قربانیان ریچ‌آت در برلین، در سال گذشته، ۳۰۹ مورد حمله با انگیزه‌های نژادپرستانه و ضد یهود در برلین ثبت شد. سابینه زیب از مرکز مشاوره ریچ‌آت روز چهارشنبه گفت:« حملات ثبت‌شده در سال ۲۰۱۸، ۴۲ مورد بیشتر از سال ۲۰۱۷ بود. بر اساس اطلاعات به دست‌آمده، حداقل ۴۲۳ نفر در این سال، زخمی و تهدید شدند که در میان آنها، ۱۹ کودک و ۴۷ نوجوان وجود داشت. تعداد حملات با انگیزه یهودی‌ستیزی نیز در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال پیش از آن سه برابر شده بود.»

به گفته سابینه زیب،‌ حملات با انگیزه یهودی‌ستیزی در سال ۲۰۱۷ تنها ۱۷ مورد گزارش شده بود که در سال ۲۰۱۸ به ۴۴ مورد افزایش یافت. ریچ‌آت هیچ اطلاعاتی درباره انگیزه عاملان این حملات بهدست نیاورده، با این وجود، سابینه زیب معتقد است که این حملات با انگیزه‌های متفاوت انجام می‌شود.

 علاوه بر این، اداره ثبت شکایات آلمان اعلام کرده‌ است که در ۱۲ منطقه برلین، در مجموع ۳۴۰۵ حمله با انگیزه‌های یهودی‌ستیزی، نژادپرستی، توهین و تهدید و ...ثبت شده است. این آمار نسبت به سال ۲۰۱۷، ۲۲ درصد افزایش داشته است براساس گزارش اداره ثبت شکایات، یک چهارم شکایات ثبت شده مربوط به توهین و تهدید به مهاجران و یهودیان است. براساس گزارش‌های منتشر شده، در مجموع ۸۹۹ شکایت در ارتباط با تهدید و توهین در سال ۲۰۱۸ ثبت شده، این در حالی است که در سال ۲۰۱۷، ۴۵۹ شکایت در این‌باره ثبت شده بود. براساس مطالعات انجام شده، گروه‌های افراطی راستگرا از عاملان این حملات هستند.

پرونده‌های ثبت‌شده در اداره ثبت شکایات برلین در حال افزایش است. این شاید به دلیل افزایش آگاهی افراد از نحوه ثبت شکایت و همچنین انتشار خبر این حملات از طریق رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر باشد. براساس اطلاعات پلیس، در سال گذشته اقدامات خشونت‌آمیز راستگرایان افراطی نیز افزایش کمی داشته است. در این سال ۱۲۵ مورد خشونت راستگرایان افراطی ثبت شده که نسبت به سال پیش از آن، ۹ مورد بیشتر بود. این‌ها در حالی است که آمار موسسه ریچ‌آت با اطلاعات پلیس متفاوت است. در گزارش‌های ریچ‌آت، حتی موارد ثبت‌نشده نیز آمده است. همچنین حملاتی مانند خسارت به اموال که در گروه جرایم جنایی ثبت نمی‌شوند، نیز در این گزارش‌ها دیده می‌شوند. سابینه زیب در ارتباط با نژادپرستان گفت:« این گروه از سوی احزاب راستگرای افراطی و همچنین برخی احزاب دیگر تشویق می‌شوند. ما شاهد خشونت علیه افراد خارجی و بی‌دفاع هستیم. همچنین در سال گذشته هشت حمله به افراد بی‌خانمان شده بود.»

انجمن دیدگاه قربانیان نیز تعداد حملات راستگرایان افراطی در براندنبورگ را ۱۷۴ مورد در سال ۲۰۱۸ عنوان کرد که این تعداد نسبت به سال پیش از آن ۳ مورد بیشتر بود. در این میان، هنوز کوتبوس به عنوان مرکز خشونت راستگرایان شناخته می‌شود. سال گذشته، در این شهر ۳۵ مورد حمله گزارش شد. در منطقه اوکرمارک نیز تعداد اقدامات راستگرایان افراطی در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال پیش از آن، دو برابر افزایش داشت. یودیث پوراس، مدیرعامل انجمن دیدگاه قربانیان درباره افزایش آمار حملات راستگرایان گفت:« این نشان می‌دهد که سیاستمداران و جامعه مدنی در برابر اقدامات راستگرایان افراطی خیلی کم واکنش نشان می‌دهند. همچنین مشکل دیگر دادگاه‌های ما است. اگر مجرمان به موقع محکوم شوند، خشونت‌های راستگرایان نیز کمتر خواهد شد.» آنطور که انجمن دیدگاه قربانیان اعلام کرده است، کوتبوس به صحنه قدرت‌گرفتن راستگرایان افراطی بدل شده است و نژادپرستی در این شهر هر روز افزایش می‌یابد. این در حالی است که جامعه مدنی در این شهر فعال است و مسئولان شهر نیز، پیش از این در برابر اقدامات افراطی راستگرایان واکنش نشان داده‌اند. این موارد و فعالیت راستگرایان در براندنبورگ، باعث نگرانی فعالان اجتماعی در این منطقه شده است.

منبع:

https://www.rbb24.de/politik/beitrag/2019/03/opfer-zahlen-rassismus-rechte-gewalt-berlin-brandenburg.html١٠:٤٢ - 1397/12/21    /    شماره : ٧٢٥١٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
IranistikForum2019

kalligraphie

Iran & Kultur

facebook

Instagram (Iran_Kultur)

Iran & Kultur/website

Der Islam & Deutschland

اطلاعیه مراسم مرثیه حسینی

biblio

iqna

Reise in den Iran

شرق شناسی

MenaLib

مرکز فردوسی

studie

اسلام‌شناسی و الهیات اسلامی در آلمان

Iran-wissen

Islamic Scolar schools

فصلنامه اشپکتروم ایران

Iran Today

دستورِ زبانِ پارسی

Islamic Republic News Agency

iranyad.ir

farsi

Botschaft

samantarjomah

فارسي بياموزم

اوقات شرعی

sazman

صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت